Jak czytać oznaczenia na opakowaniach kosmetyków?

Na opakowaniach koreańskich kosmetyków znajduje się kilka oznaczeń, które informują o dacie produkcji, ogólnej dacie przydatności do użycia oraz dacie przydatności do użycia od otwarcia produktu. Co dokładnie oznaczają?...

Można się w tym pogubić, tym bardziej, że niektóre koreańskie firmy kosmetyczne oznaczają opakowania datą produkcji, a inne datą przydatności do użytku. Co gorsza, oznaczenia dat najczęściej są w języku koreańskim, dlatego poniżej przedstawiamy Wam małą ściągawkę odnośnie tego jak czytać dane oznaczenia.

까지 /kkaji/ - "do" : oznacza datę przydatności do użytku produktu nie otwieranego.

제조 /jejo/ - "produkcja": oznacza datę produkcji produktu.

Na produktach IT’S SKIN znajdziecie właśnie datę produkcji.

Produkty It's Skin zawierają na opakowaniu datę produkcji wyrobu

Daty najczęściej drukowane są na opakowaniu właściwym (słoiczek, buteleczka, tubka), zdecydowanie rzadziej na opakowaniu zewnętrznym (kartonik, folia). Dodatkowo, na każdym opakowaniu kosmetyku (nie tylko koreańskim) możecie znaleźć obrazkowe oznaczenie daty przydatności do użytku po otwarciu opakowania:

Aby mieć pewność, że dany kosmetyk nadaje się do użytku, sprawdzajcie oznaczenia na opakowaniach. Dodatkowo, możecie się posługiwać poniższą rozpiską, zawierającą generalne wytyczne odnośnie przydatności do użytku.

Jakie są terminy przydatności kosmetyków?

Powyższa tabela zawiera terminy przydatności najczęściej stosowane w kosmetykach różnych marek. Kosmetyki pielęgnacyjne firmy IT'S SKIN można stosować w ciągu 36 miesięcy od daty produkcji.

Niezależnie od powyższego, gdy tylko zauważycie, że z Waszym kosmetykiem dzieje się coś  dziwnego, np. zmienia konsystencję, zapach, barwę lub rozwarstwia się (np. podkład / lakier do paznokci) dla bezpieczeństwa lepiej zaprzestańcie jego stosowania.