Nakładanie kremu BB w 5 prostych krokach

Stosowanie kremu BB jest niezwykle wygodne, bo jak wiadomo, produkt ten łączy funkcje kilku różnych kosmetyków w jednym. Aby jednak móc w pełni korzystać ze wszystkich jego właściwości, a w rezultacie nadać skórze piękny, naturalny i promienny wygląd, konieczne jest przestrzeganie kilku prostych, a zarazem bardzo ważnych zasad podczas jego nakładania.  

1. KREM BB to nie podkład!

Wiele kobiet traktuje krem BB jak zwykły podkład do twarzy, przez co nakłada go zbyt dużo, narażając tym samym skórę na sztuczny wygląd i niepożądany efekt maski. Wystarczy jednak nałożyć niewielką ilość kremu (wielkości ziarnka groszku) na spód dłoni, a następnie delikatnie wklepać w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie „ciężkiej” warstwy krycia. 

Wskazówka: Jeżeli chcesz uzyskać większy poziom krycia zastosuj nakładanie warstwowe: po nałożeniu i dokładnym rozprowadzeniu (wklepaniu) pierwszej warstwy kremu, nałóż kolejną warstwę na całą twarz (lub punktowo) i również delikatnie wklep. Dzięki temu druga warstwa kremu ładnie połączy się z warstwą bazową i unikniesz efektu maski. Więcej na ten temat w pkt. 3

Krem BB jest nieocenionym wsparciem w osiągnięciu perfekcyjnego looku

2. Odczekaj kilka minut przed nałożeniem kremu BB!

Jeśli zdecydowałaś się użyć wcześniej innego kosmetyku, np. toniku, lotionu i/lub kremu pielęgnacyjnego, musisz pozwolić mu się wchłonąć zanim nałożysz warstwę kremu BB. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że krem BB nie połączy się odpowiednio ze skórą, a w rezultacie „zważy się” lub spłynie pozostawiając nieestetyczne plamy/smugi na twarzy.

3. NAKŁADANIE  

Opcja 1: Nie rozcieraj, a wklepuj!

Odpowiednią ilość kremu BB nakładamy punktowo na czoło, nos, policzki oraz podbródek. Najlepszym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem na dokładne rozprowadzanie kremu BB jest jego wklepywanie. 

Rozcierać czy wklepywać?

Dzięki temu możemy nałożyć go mniej, co pozwala naszej skórze wyglądać naturalnie bez nadmiernego obciążania. Jeśli jednak uznasz, że są miejsca, które wymagają większego krycia np. drobne niedoskonałości lub podkrążona/zasiniona skóra wokół oczu, nałóż dodatkową warstwę pamiętając jednak, aby kremu nie rozcierać ani nie wmasowywać, a wklepywać! Pozwala to na skuteczniejsze wchłanianie się jego składników oraz pobudza w skórze metabolizm komórkowy, co ma działanie odmładzające i zapobiega powstawaniu zmarszczek w okolicach delikatnej skóry wokół oczu.

Opcja 2: Użyj pędzelka lub gąbeczki!

Możesz także nakładać krem BB za pomocą pędzelka lub gąbeczki, dzięki czemu rozprowadzisz krem równomiernie na całej twarzy. Ten sposób jest niezwykle wygodny oraz pozwala na uzyskanie delikatnego, ale wciąż wyraźnego krycia. Po nałożeniu kremu tym sposobem, warto delikatnie wklepać pozostałości kremu, by efekt był jeszcze bardziej naturalny. Ponadto, używając pędzla/gąbeczki zmniejszasz ryzyko przedostania się szkodliwych zanieczyszczeń pozostających na twoich dłoniach. Unikasz w ten sposób pojawienia się niechcianych wyprysków lub reakcji alergicznych. 

Kremy BB warto nakładać za pomocą pędzla lub gąbeczek do makijażu

Wskazówka (1):  Pamiętaj, aby przed nałożeniem kremu na gąbeczkę delikatnie ją zmoczyć w wodzie, a potem dokładnie usunąć nadmiar wilgoci. W ten sposób odpowiednia ilość kremu nie zostanie wchłonięta przez gąbeczkę tylko pojawi się na naszej skórze.

Wskazówka (2):  Pamiętaj, o regularnym czyszczeniu pędzla/gąbeczki.

4. Poczekaj, aż krem BB się wchłonie!

Po nałożeniu kremu BB odczekaj dosłownie kilka chwil, aby składniki w nim zawarte przeniknęły w głąb skóry przynosząc oczekiwane efekty. Jeśli chcesz, by krem pozostał na Twojej twarzy na dłużej, możesz na zakończenie nanieść na krem BB lekką warstwę pudru transparentnego.

Dobrze nałożony krem BB jest w stanie zdziałać cuda

źródło: CECI Korea

5. Pamiętaj o dokładnym zmyciu kremu BB (oczyszczeniu skóry) przed snem.

Wiele kremów BB posiada w składzie silikony, dzięki którym skóra jest pięknie wygładzona. Należy jednak dokładnie każdorazowo oczyszczać skórę wieczorem, aby silikony nie gromadziły się w skórze. Dogłębne usunięcie silikonów wcale nie jest takie proste – zwykły żel do mycia twarzy może nie wystarczyć. Najlepszym pogromcą silikonów jest olej – dlatego uwielbiające kremy BB/CC Koreanki tak skrupulatnie każdego wieczora praktykują olejowanie twarzy. Więcej o oczyszczaniu twarzy przeczytacie TUTAJ.

I na koniec pamiętajcie: odpowiednio dobrany i nałożony krem BB zapewni Wam naturalny look pięknej, promiennej cery, który jest zawsze w modzie :)