DIXIONIST. Wegańska pielęgnacja skóry z troską o planetę

24.06.2022

Koreańskie piękno ma długą tradycję, z której zasobów czerpie dziś rodzimy przemysł kosmetyczny. Z tego obszaru wywodzi się również marka Dixionist, która bazuje na rozległej wiedzy botanicznej i za pośrednictwem skrupulatnie dobranych składników, promuje siłę i korzyści płynące z wegańskich formuł. Zorientowana na skuteczność doskonale łączy ekologię z innowacją i profesjonalizmem, co wyraża sloganem “Clean but powerful”.

Wybierając wartościowe produkty kosmetyczne, wspieramy nie tylko etycznie rynek, ale i odpowiedzialnie decydujemy o jego rozwoju. Na tym polega świadoma konsumpcja. Populacja inteligentnych konsumentów dba o zdrowie, sprawdza proces produkcyjny kosmetyków, skrupulatnie czyta etykiety i śledzi ich skład pod kątem bezpieczeństwa oraz kwestii środowiskowych. To właśnie z myślą o nich koreańska marka Dixionist opracowała ofertę certyfikowanych kosmetyków wegańskich, których jednak nie opiera wyłącznie na naturalnej sile roślinnych wyciągów, ale na ich skuteczności.

Jeśli więc dotychczas skazana byłaś na wybór produktów pielęgnacyjnych, które albo zapewniają efekt kosztem jakości i składników, albo odwrotnie, Dixionist to zmienia. Czysty skład swoich kosmetyków łączy z benefitami, jakie skórze zapewniają autorskie formuły wolne od szkodliwych składników, alergenów i okrucieństwa.

Duch botaniki i efekt motyla

Dixionist swoją filozofią nawiązuje do natury i tradycyjnej pielęgnacji opartej na ziołolecznictwie wywodzącym się ze starożytnej, wschodniej medycyny. To właśnie ona określa rodowód koreańskiej kosmetologii i decyduje o sile przemysłu K-beauty. 

 

Nazwa Dixionist stanowi związek frazeologiczny wywodzący się z 2 słów:

dictionary (słownik) + botanist(botanik) = dixio-nist, co w pojęciu marki wyraża czerpanie wiedzy ze świata roślin i w zrównoważony sposób poszerzanie jej poprzez nieustanne badania. To właśnie dzięki nim marka zgłębia informacje o nowych składnikach, aby w ten sposób rozwijać słownik botanicznych pojęć poprzez nowe, bezpieczne, a zarazem skuteczne formuły pomocne w pielęgnacji skóry.

Za tą ideą kryje się jeszcze jeden symbol – otwartego słownika, który jako książka swoim kształtem nawiązuje do motyla. Jest takie powiedzenie: „Bicie skrzydeł motyla może spowodować huragan w innej części świata”. W przekonaniu marki niewielkie, lokalne działania na rzecz zrównoważonego środowiska mogą generować duże zmiany w naszym ekosystemie w przyszłości. Dotyczy to rezygnacji z mikroplastiku i innych kontrowersyjnych materiałów, by w duchu botaniki oraz szacunku do zwierząt, w trosce o ekosystem i nasze dobro poszukiwać zdrowych, bezpiecznych alternatyw. Co to w praktyce oznacza?

Czysta marka – czyste rozwiązania dla skóry i planety

Zainteresowanie naturalnymi produktami pielęgnacyjnymi w ostatnich latach, rozwój technologii oraz nauka stały się motorem wzrostu dla przemysłu zielarskiego. Wszystko dlatego, że kosmetologia coraz częściej sięga do źródeł w poszukiwaniu naturalnych rozwiązań, jakie bazują na roślinnych surowcach i ekstraktach. Poza tym wzrost świadomości konsumpcyjnej w ciągu ostatniej dekady ma kluczowy wpływ na standardy produkcji i kryteria sprzedaży. Coraz wyższy stopień czystości surowców oraz ich pochodzenie wymaga zastosowania bardziej innowacyjnych metod ich pozyskiwania.

Dixionist należy do programu czystych marek zaangażowanych w politykę klimatyczną, wolnych od ftalanów, formaldehydu oraz konserwantów uwalniających formaldehyd, oksybenzonu, oktinoksatu, hydrochinonu, triklosanu, smoły węglowej, metyloizotiazolinonu i wielu innych znajdujących się na liście firmy Sephora obejmującej składnikipotencjalnie szkodliwe dla zdrowia i środowiska.

W procesie produkcji marka bazuje na tradycyjnej, koreańskiej metodzie ekstrakcji ziół w niskiej temperaturze. Jest to proces, jaki obejmuje dwukrotną ekstrakcję składników i polega na powolnym mieszaniu roztworu w niskiej temperaturze przez 100 godzin. Ma to na celu zminimalizowanie utraty wartościowych komponentów i pozwala na pozyskanie najwyższej jakości, czystych surowców kosmetycznych. Dzięki temu wszystkie produkty Dixionist spełniają kryteria programu “Clean at Sephora” i są zgodne ze standardami przejrzystości w zakresie formuł i składu. Ich produkcja skupia się na trosce o środowisko – zrównoważonym pozyskiwaniu surowców wolnych od okrucieństwa, testowanych pod kątem zanieczyszczeń oraz odpowiedzialnym pakowaniu.

Ekologia i profesjonalizm – składniki aktywne

Weganizm zmniejsza popyt na produkty zwierzęce oraz redukuje proces zanieczyszczania krzyżowego materiałami niewegańskimi. Jeśli więc stawiasz na wegańskie i ekologiczne produkty, które wspierają Twój styl życia oraz szacunek do planety, warto postawić na kosmetyki, które będą przyjazne dla niej i dla Ciebie. Dixionist unika używania składników pochodzenia zwierzęcego i nie wymaga testowania na zwierzętach w procesie produkcji. W trosce o najwyższe standardy stawia na własne badania, by poszerzać wiedzę w zakresie transparencji i zdrowych alternatyw, czego przykładem jest pozyskiwany z trzciny cukrowej wegański skwalan trzeciej generacjio wysokiej czystości, jaki chroni skórę przed utratą wilgoci czy wegański kolagen obecne w składzie produktów.

Jakie jeszcze składniki aktywne znajdziemy w kosmetykach Dixionist?

Bogaty w witaminy i minerały mniszek lekarskiuprawiany w największym w Korei ośrodku medycyny orientalnej i ziołolecznictwa – Yeongcheon, w prowincji Gyeongsangbuk-do. Ekstrakt z jego kwiatów doskonale odżywia i koi wrażliwą skórę. Mamy w składzie także olej z nasion konopi, pochodzący z wyspy Jeju cyprys hinoki(Chamaecyparis Obtusa), który świetnie rewitalizuje skórę i łagodzi podrażnienia, pozyskiwany z owoców drzewa tamanu rzadki olej o silnych właściwości przeciwzapalnych, przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych, jaki wspomaga gojenie się ran i zmian skórnych. Oprócz tego skuteczny w walce z trądzikiem ekstrakt z liści neem (miodli indyjskiej) czy oczyszczający wyciąg z liści herbaty Puer.

Dixionist – kluczowe produkty 

  • Ampułka z kremem Lively Dandeleaf Crema Ampoule – mocna kremowa ampułka zapewnia podwójny efekt nawilżający dzięki połączeniu esencji z mniszka lekarskiego i wegańskiego skwalanu. Kosmetyk będzie doskonale nawilżać i koić suchą, wrażliwą oraz dojrzałą cerę.
  • Olejek do twarzy Cannabis Drop Signal Face Oil – hipoalergiczny olejek dla skóry wrażliwej i problematycznej skutecznie poradzi sobie z podrażnieniami, stresem i zmęczeniem, kojąc i relaksując cerę.
  • Ultralekki krem z esencją Cyforest Essence Infusion Cream – równoważąco-łagodzący krem dla skóry tłustej i pozbawionej wilgoci, całkowicie czysty i wolny od sztucznych zapachów, barwników i alergenów.

 

Sprawdź wszystkie produkty marki DIXIONIST - Kliknij TU 

Wszystkie kosmetyki marki Dixionist to produkty z certyfikatem wegańskim, zweryfikowane w testach klinicznych, przyjazne planecie, zwierzętom i skórze. Marka wykorzystuje wyłącznie składniki pozyskiwane w zrównoważony sposób, bez mikroplastiku, sztucznych zapachów i barwników, które spełniają standardy CBD. W trosce o ekosystem stosuje ekologiczne rozwiązania w zakresie logistyki i korzysta wyłącznie z opakowań z recyklingu.


Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją