FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 

NASZE PRODUKTY

Czy produkty oferowane w BEAUTIKON.com są oryginalne?
TAK, wszystkie nasze produkty są oryginalne i pochodzą bezpośrednio od producentów

Czy produkty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty wymagane w UE?
TAK, wszystkie nasze produkty posiadają komplet niezbędnych dokumentów potwierdzających wykonanie wszystkich wymaganych testów i badań wymaganych w Unii Europejskiej oraz wszystkie posiadają certyfikat Safety Assessora potwierdzający bezpieczeństwo kosmetyku dla zdrowia.

Czy planujecie wprowadzenie innych marek kosmetyków?
TAK, Prowadzimy rozmowy z innymi producentami oraz testujemy setki produktów, tak aby nasza oferta była jak najbardziej różnorodna i aby mogli Państwo znaleźć w naszym sklepie najlepsze azjatyckie produkty kosmetyczne. Będziemy starali się na bieżąco wprowadzać nowości produktowe i nowe marki.

Jak odpowiednio dobrać kosmetyk?
Wszystkie produkty oferowane w sklepie zawierają dokładne opisy odnośnie przeznaczenia, efektów, składu i sposobu użycia, tak aby każdy mógł dobrać dla siebie odpowiedni kosmetyk. Jednocześnie oferujemy również możliwość zakupu próbek produktów, tak aby przed zakupem pełnowymiarowego opakowania, móc przetestować produkt na swojej skórze.

 

WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZŁOŻENIEM ZAMÓWIENIA

Jaki jest koszt dostawy?
Zamówione produkty wysyłamy kurierem:
 - przesyłka kurierska, płatność przelewem - 16 PLN; płatność za pobraniem 16 PLN 
 - dla zamówień o wartości powyżej 120 PLN koszt dostawy wynosi 0 PLN

Jak najszybciej znaleźć poszukiwany produkt?
Korzystając z wyszukiwarki w prawym górny rogu sklepu, lub przeglądając główne menu i wybrane, interesujące Cię kategorie (np. Pielęgnacja twarzy, Makijaż, itp.)

Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?
NIE, Zamówienie można złożyć bez rejestrowania się i zakładania konta w sklepie. Zostanie ono standardowo zrealizowane. Jednak rejestracja w systemie umożliwia Państwu korzystanie z takich udogodnień jak śledzenie statusów zamówienia, śledzenie przesyłki, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z kodów rabatowych dla stałych klientów itp.

Jak szybko wysyłacie zamówione produkty?
Standardowo w 24h godziny. Zamówienia złożone (i opłacone – dla płatności przelewem) w dni robocze do godz. 14:00 – nadawane są tego samego dnia z dostawą do Klienta następnego dnia roboczego.
Jeśli zamówienie zostanie złożone (i opłacone – dla płatności przelewem) w poniedziałek o godz.  13.00 – przesyłka powinna dotrzeć we wtorek. Jeśli zostanie złożone w poniedziałek o 16.00 – przesyłka zostanie nadana we wtorek z dostawą na środę.

Czy mogę otrzymać fakturę razem z przesyłką?
TAK, Fakturę VAT wystawiamy w oparciu o podane dane i dołączamy do wysyłanej przesyłki. Wystawiamy wyłącznie faktury. Dotyczy to zarówno osób fizycznych jak i prawnych. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że dane do faktury oraz dane do wysyłki mogą być różne.

Czy po złożeniu zamówienia  bez rejestracji otrzymam potwierdzenie drogą mailową?
TAK, każdorazowo po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje podsumowanie wraz ze szczegółami na podany adres e-mail.

Do której godziny muszę złożyć zamówienie, aby zostało wysłane tego samego dnia? 
Do godziny 14.00 – oczywiście tylko w przypadku dni roboczych.  

W jakich godzinach mogę kontaktować się z biurem obsługi klienta?
Nasi konsultanci są do dyspozycji w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00 czasu środkowoeuropejskiego pod numerem tel: +48 731 956 036 lub pod e-mailem: info@beautikon.com.

 

ZAKUPY W BEAUTIKON.COM

Jak wygląda proces realizacji zamówienia? 
Klient zamawia produkty na stronie www.beautikon.com. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia, Klient płaci za zamówione produkty, zgodnie z wybraną metodą płatności. Po zaksięgowaniu wpłaty, Beautikon.com przystępuje do kompletacji zamówienia. W momencie wysyłki zamówienia, Beautikon.com powiadamia o tym Klienta wysyłając potwierdzenie nadania przesyłki.

Kiedy rozpoczyna się proces realizacji zamówienia?
Proces realizacji zamówienia rozpoczyna się zaraz po zaksięgowaniu wpłaty na koncie.

Czy mogę odebrać zamówiony produkt osobiście?
Beautikon.com prowadzi jedynie sprzedaż wysyłkową, dlatego nie umożliwiamy odbioru osobistego zamówionych produktów.
     
Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić? 
Jednym z najczęstszych powodów takiej sytuacji jest błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu. Jeśli zapomniano hasła – prosimy kliknąć w link „Nie pamiętasz hasła?” dostępny na stronie logowania. Nowe, losowo wygenerowane hasło zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji. Jeśli mimo poprawnego hasła, nie udało się zalogować – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod nr tel: +48 731 956 036 lub drogą elektroniczną na adres: info@beautikon.com.

Czy może zdarzyć się, że moje konto zostanie zablokowane?
Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku złamania postanowień Regulaminu. Jeśli doszło do takiej sytuacji, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod nr tel: +48 731 956 036 lub drogą elektroniczną na adres: info@beautikon.com.

Jak mogę wykorzystać kod rabatowy?
Podczas składania zamówienia prosimy o wpisania kodu rabatowego w odpowiednie pole. Odpowiednia wysokość rabatu zostanie automatycznie odjęta od całkowitej sumy zamówienia.

Skąd mogę mieć pewność że moje dane są chronione, a całość operacji zakupu (w tym płatności) jest bezpieczna?
Bezpieczeństwo Państwa danych jest jednym z naszych absolutnych priorytetów. Na każdym etapie działań przywiązujemy ogromną wagę do ochrony danych osobowych. Dane osobowe są zgłoszone do Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Posiadamy najwyższej jakości rozwiązania technologiczne i zabezpieczenia systemowe. Ponadto zespół specjalistów na bieżąco monitoruje system tak by wszelkie operacje przebiegały bez zarzutu.

  

PŁATNOŚCI I WYSYŁKA

Jak mogę zapłacić za zamówienie?
Akceptujemy następujące metody płatności:
- kartą kredytową: VISA, MasterCard
- szybkim przelewem elektronicznym za pośrednictwem serwisu PayU
- za pobraniem tj. zapłata kurierowi gotówką przy odbiorze przesyłki

Czy pobieracie dodatkowe opłaty np. za płatność kartą kredytową?
Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za wybraną formę płatności.

Czy moje zamówienie zostało już wysłane?
Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są na stronie www.beautikon.com w zakładce „Moje Konto” (tylko dla zarejestrowanych Klientów). Dodatkowo, przy każdorazowej zmianie statusu zamówienia, na konto e-mail podane przy realizacji zamówienia wiadomości z aktualnym statusem ("Zamówienie przyjęte do realizacji", "Zamówienie wysłane" itp.). 

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?
W następny dzień roboczy po złożeniu i opłaceniu zamówienia (jeżeli zamówienie zostało złożone do godz. 14.00 danego dnia roboczego), czyli średnio 24h od złożenia zamówienia. Jeśli zamówienie zostanie złożone w poniedziałek o godz.  13.00 – przesyłka powinna dotrzeć we wtorek. Jeśli zostanie złożone w poniedziałek o 16.00 – przesyłka zostanie nadana we wtorek z dostawą na środę.

Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze, w godzinach 8.00 – 17.00. W przypadku, gdyby opcja odbioru przesyłki w godzinach pracy kuriera nie była możliwa prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod nr tel.: +48 731 956 036  lub drogą elektroniczną na adres info@beautikon.com.

Klient zarejestrowany i posiadający konto w BEAUTIKON.COM konto może śledzić status swojego zamówienia na bieżąco.

W jakim czasie realizowane są zamówienia złożone w dni wolne od pracy i święta?
Zlecenie realizacji zamówienia wysyłane jest pierwszego dnia roboczego po dniu złożenia zamówienia. Status zamówienia można sprawdzić w zakładce Moje Konto.

Gdzie mogę śledzić moje zamówienie?
Zamówienie można śledzić po wpisaniu numeru przesyłki bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej DPD. Informację z numerem przesyłki otrzymają Państwo drogą mailową na wskazany adres e-mail po przekazaniu Państwa zamówienia do firmy kurierskiej.

Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?
Aktualnie umożliwiamy dostawę zamówień jedynie w dni robocze.

Co jeśli przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?
W takiej sytuacji, przede wszystkim nie należy odbierać przesyłki od kuriera.Jeśli dostarczona przesyłka budzi wątpliwości, a opakowanie jest np. uszkodzone, prosimy o odmowę jej przyjęcia i poinformowanie nas o zaistnieniu takiej sytuacji. Postaramy się jak najszybciej przesłać nowy produkt lub zwrócić wpłaconą należność. Dokładniejsze obejrzenie paczki jest możliwe jedynie po uiszczeniu opłaty za przesyłkę oraz po podpisaniu dokumentów przewozowych. W rzeczywistości kurier nie ma obowiązku uczestniczenia w tym procesie, ale można poprosić go, aby zaczekał do momentu sprawdzenia przesyłki. Jeśli przesyłka zostanie odebrana bez wcześniejszych oględzin, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską DPD pod numerem telefonu +48 +48-22-534-00-00, aby zgłosić szkodę oraz chęć sporządzenia protokołu szkody. Po przyjeździe kuriera należy wraz z nim sporządzić protokół, zaznaczając wszystkie szczegóły i akceptując finalną wersję protokołu. Następnie proszę niezwłocznie skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta tel.: +48 731 956 036  lub drogą elektroniczną na adres info@beautikon.com. W momencie wykrycia szkody i sporządzenia protokołu, przesyłka pozostaje u adresata. Gwarantujemy, że pomożemy w procesie odesłania produktów do naszego sklepu i w dalszym załatwieniu sprawy.

Czy można „odłożyć” wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?
Oczywiście jest to możliwe, ale jedynie do momentu, gdy skompletowane zamówienie nie zostało przekazane kurierowi do dostarczenia. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, proszę możliwie jak najszybciej skontaktować się naszym Biurem Obsługi Klienta pod nr tel: +48 731 956 036, lub wpisać zastrzeżenie o późniejszej wysyłce na etapie składania zamówienia w polu "Uwagi do zamówienia".

Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą?
Nie możemy Państwu tego zagwarantować, gdyż kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostawą.

 

ZWROTY I REKLAMACJE

Czy mogę zwrócić zamówione produkty?

Każdemu Klientowi przysługuje - na podstawie przepisów prawa - prawo do odstąpienia od zawartej Umowy sprzedaży/nabycia, bez podania przyczyny w terminie opisanym poniżej.
Prawo do odstąpienia od Umowy sprzedaży/nabycia przysługuje Klientowi w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, który rozpoczyna się w dniu otrzymania przez Klienta Towaru. Termin uznaje się za dotrzymany, jeżeli przed jego upływem Klient wyśle oświadczenie o odstąpieniu od Umowy sprzedaży/nabycia na adres mailowy: info@beautikon.com oraz adres korespondencyjny wskazany poniżej. W przypadku odstąpienia od Umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.

Zgodnie z artykułem 38 p. 5 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, zwrot nie przysługuje w odniesieniu do towarów, dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

W celu zwrotu Towaru należy wysłać zwracany produkt/produkty na poniższy adres. W celu usprawnienia procedury zwrotu, uprzejmie prosimy o dołączenie do przesyłki ze zwracanym Towarem otrzymanej faktury VAT oraz wypełnionego formularza zwrotu/reklamacji Towaru umieszczonego pod adresem www.beautikon.com/pages/dokumenty-do-pobrania.

ORCHARD sp. z o.o.
Centrum Logistyczne Panattoni
ul.Kresowa 14,
05 - 462 Duchnów

Z dopiskiem "Zwrot"

Zwrotu wpłaty dokonamy niezwłocznie, nie później jednak niż w przeciągu 14 dni od daty odstąpienia od Umowy sprzedaży/nabycia. Zwrot środków nastąpi w formie przelewu bankowego na rachunek bankowy, z którego dokonano płatności lub na rachunek karty płatniczej lub na rachunek bankowy wskazany w formularzu zwrotu/reklamacji. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie produktu/produktów wraz z kosztami pierwotnej przesyłki. Koszt opakowania i odesłania Towaru ponosi Klient. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek „za pobraniem”.

Czy mogę złożyć reklamację produktu?
Prawo do złożenia reklamacji przysługuje w przypadku stwierdzenia:
- wad fabrycznych produktu;
- uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie dostawy, przy czym, w razie stwierdzenia przez Klienta uszkodzenia produktu podczas transportu, zaleca się aby Klient sporządził w obecności kuriera protokół szkody, gdzie dokładnie opisze wadę przesyłki na protokole;
- niezgodności produktu z produktem zawartym w zamówieniu.

Nie stanowią podstawy reklamacji różnice w wyglądzie produktów dostarczonych z zamówionymi, oglądanymi na stronie internetowej Sklepu, które to różnice mogą wynikać z innych ustawień (parametrów) monitora Klienta.
Aby dokonać reklamacji produktu, należy wydrukować i wypełnić formularz zwrotu/reklamacji zamieszczony na stronie www.beautikon.com/pages/dokumenty-do-pobrania i wysłać reklamowany produkt wraz z wypełnionym formularzem oraz fakturą VAT, która była dołączona do otrzymanego zamówienia na adres: ORCHARD Sp. z o.o., ul. Kaliny Jędrusik 4 b / 104, 01-748 Warszawa z dopiskiem „Reklamacja”. Brak dokumentu potwierdzenia zakupu wyklucza możliwość reklamacji.

Zobowiązujemy się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni roboczych liczonych od dnia wpłynięcia do Sklepu reklamowanego produktu.Sklep weryfikuje zasadność reklamacji i informuje mailowo Klienta o decyzji. W przypadku uznania reklamacji, produkt uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu jego wyczerpania), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu wraz z kosztem pierwotnej dostawy. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za bezzasadną, sklep ustala z Klientem mailowo czy zakupiony produkt zostanie odesłany do Klienta na jego koszt, czy też zostanie zutylizowany.

W jaki sposób zwracane są pieniądze w przypadku zwrotu lub reklamacji rzeczy i w jakim terminie otrzymam pieniądze?
Zwrot wpłaty następuje w terminie do 14 dni w formie przelewu bankowego na rachunek bankowy, z którego dokonano płatności lub na rachunek karty płatniczej lub na rachunek bankowy wskazany w formularzu zwrotu/reklamacji.

Czy w przypadku reklamacji produktu otrzymuję produkt raz jeszcze czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?
Klient ma możliwość wybrania preferowanej formy reklamacji. Możliwe są: zwrot pieniędzy oraz wymiana na nowy produkt.
Zastrzegamy, ze może zaistnieć sytuacja, iż nie będziemy w stanie wymienić reklamowanego produktu na nowy. W tym przypadku zwrócimy pieniądze.