Dlaczego warto stosować produkty pielęgnacyjne z jednej serii?

13.07.2018

 

Produkty komplementarne wchodzące w skład jednej linii kosmetyków to dziś standardowa oferta firm kosmetycznych, służąca optymalnej pielęgnacji. Zwolennicy twierdzą, że to rozsądne podejście, sceptycy, że wyłącznie chwyt marketingowy. A jak jest w praktyce?

Pielęgnacja w zestawie

Problem zwykle zaczyna się wtedy, gdy mając już ulubioną markę i linię, nagle odkryjemy zupełnie nowy produkt, opracowany przez inną firmę. Czy taka zmiana będzie miała wpływ na dotychczasową pielęgnację? To pytanie zadawała sobie z pewnością niejedna z Was. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są zalety stosowania produktów z jednej serii.

E-NATURE |Seria Squeeze Green Watery

Siła dopełnienia

Każda cera ma swoje potrzeby. Aby je rozpoznać, można wykonać prosty test lub skorzystać z konsultacji w gabinecie kosmetycznym bądź – w przypadku cery problematycznej – u dermatologa. Rekomendowana przez specjalistów kompleksowa pielęgnacja polega na stosowaniu serii kosmetycznych w ramach jednej marki, która jest tak opracowana, aby zapewnić skoncentrowane działanie odpowiednio dobranych składników aktywnych. Zwiększa to skuteczność kuracji dzięki ich wzajemnemu uzupełnianiu się i wielopoziomowej stymulacji procesów odnowy oraz ochrony.

Zestawy tworzone są zazwyczaj dla konkretnego typu cery:

  • nawadniające i wzmacniające dla cery suchej, bardzo suchej i odwodnionej
  • normalizujące dla cery mieszanej i trądzikowej
  • kojące, wyciszające stany zapalne i redukujące zaczerwienienia dla cery wrażliwej i naczynkowej
  • ujędrniające, liftingujące i redukujące zmarszczki dla cery dojrzałej

 

IT’S SKIN | Power 10 Formula VB

Bezpieczeństwo

Producenci kosmetyków wykorzystują zwykle taką samą ilość składników aktywnych w ramach serii, tak komponując skład pojedynczych produktów, aby ich działanie nie uczulało, zwłaszcza osób ze skórą skłonną do alergii. Dzięki temu ograniczamy ryzyko podrażnień skóry. Stosowanie preparatów różnych firm, a więc z zawartością różnorodnych składników, niestety zwiększa możliwość wystąpienia szkodliwych reakcji. Kosmetyki z jednej serii oznaczają zatem bezpieczeństwo dla skóry.

Wygoda

Gotowe zestawy kosmetyków to komfort i pewność, że mamy zapewnioną odpowiednią pielęgnację w co najmniej kilku krokach – nie musimy się martwić o odpowiednie oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie naszej skóry oraz jej tonizowanie, ponieważ to wszystko mamy zagwarantowane zazwyczaj w jednym zestawie, który tworzą kremy, peeling, mleczko, tonik, emulsje i maski. Są serie, które dodatkowo zapewniają możliwość wygładzenia i ujędrnienia skóry, oferując jej ochronę oraz redukcję zmarszczek. Możemy wybrać odpowiednią dla swojej cery formułę: do skóry normalnej, suchej, tłustej czy dojrzałej, co gwarantuje odpowiedni wygląd i skuteczną profilaktykę przeciwstarzeniową.

Marki projektują serie kosmetyków tak, aby każdy z produktów działał efektywnie zarówno użyty pojedynczo, jak i z pozostałymi kosmetykami wybranej linii – ich celem jest wzmocnienie wzajemnego działania.

 

IT’S SKIN |Linia Aloe Relaxing

Gwarancja jakości

Przy zakupie pojedynczych kosmetyków, cena nie zawsze gra rolę. Kupując zestaw – już tak. Dlatego decydując się na zakup linii, atutem takiego wyboru jest gwarancja jakości i zwykle oszczędność pieniędzy.

Jesteś perfekcjonistką? Zestaw kosmetyków to coś dla Ciebie!

Stawiajmy na jakość i na szukanie skutecznych rozwiązań. Jednak oprócz wymienionych korzyści nie da się pominąć faktu, że każda seria kosmetyków to także estetyczne doznania. Nierzadko producenci proponują ciekawe opakowania, jakie zapewniają dodatkowy efekt wizualny i przyjemny dla oka, codzienny widok na toaletce. Z tego też względu, taki zestaw kosmetyków, jeśli tylko znacie potrzeby swoich bliskich, może być doskonałym pomysłem na prezent.

IT'S SKIN | Prestige d'Escargot Special Set

Odpowiednio dobrany i stosowany wg zaleceń producenta zestaw kosmetyków z pewnością pozwoli utrzymać mankamenty cery pod kontrolą i zapewnić jej skuteczną poprawę, jeśli tylko wykażemy się konsekwencją. Dzięki temu mamy pewność, że uzyskamy założony efekt, nie zakłócając go obecnością kosmetyku innej firmy i nie osłabiając tym samym właściwości wybranej serii.

Nie zawsze jednak jest tak, że będziemy potrzebować całej linii, która bywa, że składa się nawet z 10 produktów i w trakcie stosowania, niektóre z nich okażą się zupełnie zbędne dla potrzeb naszej skóry bądź stwierdzimy, że taka pielęgnacja jest zbyt czasochłonna. W efekcie poniesiemy niepotrzebne wydatki, dlatego warto przed zakupem oszacować, które z produktów są niezbędne, pamiętając, że najlepsze zestawy kosmetyków możemy samodzielnie stworzyć z pojedynczych produktów, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Wystarczy postępować zgodnie z zasadą 4 kroków, które gwarantują kompleksową pielęgnację skóry:

E NATURE |Seria Brich Juice

  • Krok 1 – oczyszczanie. Niezależnie od tego czy stosujesz makijaż, czy też nie, podstawowym elementem codziennej pielęgnacji jest oczyszczenie skóry z martwych komórek, nagromadzonego w ciągu dnia kurzu, sebum i potu. Dlatego filarem zestawu jest mleczko, pianka lub płyn micelarny, zalecany do stosowania rano i wieczorem.
  • Krok 2 – tonizacja. Zabieg tonizujący często niesłusznie pomijamy. Tymczasem tonik nie tylko doskonale odświeża i usuwa resztki mleczka oraz innych kosmetyków, ale również przywraca właściwe pH skóry i warto go stosować dwa razy dziennie. Toniki, podobnie jak mleczka znajdziecie praktycznie we wszystkich zestawach kosmetyków: nawilżających, odmładzających, odżywczych i ściągających pory skóry do cery tłustej, mieszanej oraz ze skłonnością do wyprysków.
  • Krok 3 – krem. Ostatnim etapem pielęgnacji jest nałożenie odpowiedniego kremu lub serum bądź najpierw serum, a potem kremu, zależnie od potrzeb cery, co wydłuża pielęgnację o jeden krok.
  • Krok 4 – maski.Intensyfikują pielęgnację w zestawie i są kluczem do poprawy funkcji skóry. Nałożone raz lub kilka razy w tygodniu między krokiem 1 a 2, usprawniają resorpcję składników aktywnych zawartych w nałożonym serum lub w kremie.

Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją