the SAEM - czyste piękno pochodzące z natury

02.06.2021

Koreańska marka the SAEM od ponad 11 lat buduje zarówno w Azji, jak i na świecie swój kosmetyczny sukces. Czerpiąc inspiracje z przyrody i jej naturalnych dóbr, tworzy wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry i makijażu w oparciu o skuteczne i starannie wyselekcjonowane składniki takie, jak len nowozelandzki, islandzka woda źródlana czy ekstrakt z bambusa. Ich moc w recepturach daje skórze to, co najlepsze, ukazując jednocześnie bogactwa otaczającej nas natury.

W poszukiwaniu balansu między pięknem a zdrowiem coraz częściej wybieramy produkty pochodzenia roślinnego. Dzieje się tak, ponieważ rośnie świadomość związana z naturalną pielęgnacją, ale też wiedza na temat surowców, jakie skrywa w sobie nasza planeta. Obcowanie z nią i płynące z tej relacji korzyści to misja the SAEM i uznanie marki dla Matki Natury, która przejawia się poprzez każdego z nas. Ta świadomość – zdaniem jej twórców – jest wystarczająca, by zrozumieć ideę stosowania kosmetyków pochodzenia roślinnego. Za ich pośrednictwem skóra łączy się bowiem na powrót z naturą, z tym, co organiczne, a więc zdrowe i przyjazne dla urody, równoważąc jednocześnie wszystkie jej mankamenty i potrzeby.

Global Eco – ekologiczne piękno the SAEM

the SAEM weszła na rynek azjatycki w 2010 r., od początku stawiając na ekologię, jakość i kompleksowe rozwiązania w oparciu o naturalne receptury, za co szybko została doceniona. Stała się najchętniej wybieraną marką wśród kosmetyków koreańskich, rozbudowując w ciągu 7 lat sieć 316 sklepów w Korei i za granicą. Do jej bestsellerów należą korektor Cover Perfection Tip Concealer czy seria Global Eco z kosmetykami, które bazują wyłącznie na naturalnych składnikach pozyskiwanych z unikalnych regionów całego świata. Sama nazwa “Saem” odnosi się do natury jako źródła nieustającej mądrości i inspiracji w procesie zgłębiania istoty piękna. Taka filozofia mocno ugruntowała pozycję brandu, szczególnie w Korei i zadecydowała o dużym sukcesie, czego potwierdzeniem były liczne nagrody, m.in. Korea Prestige Brand Awards oraz nagroda główna w konkursie Consumer Beauty Awards Glowpick w kategoriach najlepszy krem i baza pod makijaż. Spójnie zaprojektowane serie zostały również doceniane za wzornictwo i nagradzane m.in. przez IF World Design Guide.

The SAEM – inspiracje naturą

Ceniąc naturalne surowce, the SAEM zgłębia sekrety piękna i oferuje receptury kosmetyków bazujące na składnikach z całego świata: od Półwyspu Koreańskiego – kraju żeń-szenia, który wzmacnia głębokie warstwy skóry, przez Australię – ojczyznę rośliny Waratah, ziemie maoryskich plemion w Nowej Zelandii - skąd pochodzi ekstrakt rośliny Harakeke, po dziką Syberię - z jej grzybem Chaga, czy utkaną z wodospadów i jezior Islandię - z nasyconą minerałami i dobroczynną dla skóry wodą. Pokolenia tych kultur ceniły swoje zasoby za skuteczność i bezpieczeństwo, co zainspirowało twórców marki do opracowania kilku linii kosmetycznych o silnych właściwościach pielęgnacyjnych. Ich produkty z jednej strony wspierają cerę problematyczną, z drugiej rewitalizują, regenerują i dzięki formułom nawilżającym, przywracają blask skórze dojrzałej. Koreanki uwielbiają je również za umiejętne połączenie wielopokoleniowych receptur charakterystycznych dla koreańskiej tradycji z nauką i nowoczesną technologią, którym zawdzięczamy wiedzę na temat składników i opakowania, jakie nadają się do recyklingu.

the SAEM – linie produktowe i składniki aktywne

Poznaj potencjał naturalnych dóbr, z których czerpie the SAEM – szeroka oferta produktów obejmuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, a różnorodność jest jedną z największych zalet tej marki.

  • Ekstrakty z Harakeke i Waratah w kolekcji the SAEM Urban Eco

Najbardziej znaną kolekcją jest Urban Eco z linią Waratah i Harakeke, które są znakiem rozpoznawczym marki. Pierwsza z nich – the SAEM Urban Eco Harakeke jest wzbogacona o ekstrakt z Harakeke (len nowozelandzki) , rośliny zwanej skarbem Maorysów, którą od starożytności uznawano za źródło młodości i naturalny nawilżacz skóry. Oprócz silnych właściwości przeciwzaplanych, kojących i nawilżających, roślina ta skutecznie opóźnia objawy starzenia, likwiduje obrzęki, wygładza zmarszczki i przywraca skórze elastyczność.

Urban ECO Harakeke Fresh Cream

the SAEM Urban Eco Harakeke Fresh Cream Krem do twarzy 60 ml

Linia the SAEM Urban Eco Waratah z ekstraktem z kwiatu Waratah (Telopea speciosissima) wzmocni barierę ochronną skóry, przywracając jej odpowiedni poziom nawilżenia. Ta pochodząca z Australii roślina jest emblematem dla jej rodzinnego stanu – Nowej Południowej Walia i słynie z krwistoczerwonych kwiatów, których kolor stał się inspiracją dla designu opakowań. Jej silne właściwości nawilżające i antyoksydacyjne, jakie nadaje serii, będą wspierać pielęgnację cery suchej i wymagającej.

Urban Eco Waratah Light Cream

the SAEM Urban Eco Waratah Light Cream Krem do twarzy 60 ml

  • Woda z lodowca i linia the SAEM Iceland

Wprowadzona na rynek w 2014 r. linia The SAEM Iceland zawiera islandzką wodę z lodowca. Wysokonasycona minerałami, niefiltrowana słynie ze swojej jakości i czystości. Obecna w składzie kosmetyków tej serii, nawadnia, nawilża i odżywia skórę, zapewniając jej długotrwałe uczucie świeżości.

the SAEM Iceland Hydrating Essence Esencja do twarzy 60 ml

  • Woda bambusowa i kosmetyki Fresh Bamboo

Produkty tej linii opracowane na bazie wody bambusowej to aktywna kuracja nawilżająca dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności suchej i z pierwszymi oznakami starzenia. Bogata w krzemionkę, flawonoidy i aminokwasy woda bambusowa będzie na długo zatrzymywać wilgoć i stymulować skórę do odnowy, zapewniając jej orzeźwienie i czystość.

Fresh Bamboo Mgiełka do twarzy

the SAEM Fresh Bamboo Essential Water Mist Mgiełka do twarzy 100 ml

  • Aloes i wielofunkcyjny żel

Kosmetyki na bazie aloesu cieszą się ogromną popularnością z uwagi na właściwości odżywcze, nawilżające i przeciwzapalne tej rośliny. Aloe vera koi podrażnienia, wspomaga leczenie blizn i ran, a przede wszystkim intensywnie nawilża. 99% wyciąg tej rośliny zabezpiecza skórę przed utratą nawilżenia i przedwczesnym starzeniem, zapewniając jej optymalny poziom wilgoci, elastyczność i blask.

Jeju Fresh Aloe Soothing Gel

The SAEM Jeju Fresh Aloe Soothing Gel 99% Żel pielęgnujący 300 ml tubka


Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją