Kosmetyki wegańskie - czyste piękno z Korei

24.03.2021

Czy kosmetyki mogą być wege? Nie będziemy odkrywczy, stwierdzając, że tak, ponieważ od dobrych kilku lat weganizm należy do silnych trendów w kosmetologii. Co kryje się za terminem „kosmetyki wegańskie” i jakie warunki musi spełniać wskazany produkt, by zyskać ten status?

Na popularność trendu „wege” wpływ ma przede wszystkich spopularyzowanie kuchni wegańskiej w ostatnich latach. To z pewnością tłumaczy viralowy zasięg tej frazy. Ale weganizm to przede wszystkim styl życia, w którym zwierzęta otoczone są szacunkiem i nie ma miejsca na wszelkie przejawy okrucieństwa wobec nich. Dotyczy to każdej sfery codzienności – żywności, tekstyliów oraz kosmetyków, zarówno do pielęgnacji jak i tych kolorowych.

Kosmetyki wegańskie – co je wyróżnia?

Weganizm definiuje praktykę rezygnacji z komponentów pochodzenia zwierzęcego oraz z badań przeprowadzanych na zwierzętach zarówno pod kątem gotowych produktów, jak i wybranych składników. Oznacza to, że kosmetyki dla wegan to produkty pozyskiwane w sposób, który nie przyczynia się do ich cierpienia, co weryfikuje etykieta „cruelty-free”. Nie znajdziesz w nich zatem takich składników, jak tłuszcze zwierzęce (łój lub  lanolina z owczego tłuszczu), mleko (koziego, krowiego), kolagen pozyskiwany z tkanek bydlęcych, śluz ślimaka oraz produkty pszczele, by wymienić propolis, wosk czy miód.

Wege kosmetyki uzasadniają szerszą filozofię, która ma związek z troską o zasoby środowiska i ideę życia w zgodzie z naturą. To ochrona naszego ekosystemu z zachowaniem balansu między naszymi potrzebami a globalnym dobrostanem. W końcu  chroniąc środowisko, chronimy siebie. Dlatego produkty te są opracowane wyłącznie na bazie roślinnych ekstraktów bądź substancji pochodzenia mineralnego i na żadnym etapie produkcji – jak wspomnieliśmy – nie są testowane na zwierzętach. Jeśli należysz do osób, które wybierają świadomie i w zrównoważony sposób dbają o siebie i środowisko, wege kosmetyki mogą dopełnić Twoją filozofię, którą będziesz wspierać naturalną i zdrową pielęgnacją. 

Świadomy wybór w zgodzie z naturą – zalety wege kosmetyków

Rosnąca świadomość konsumentów powoduje, że kosmetyki wegańskie są doceniane przez coraz większe rzesze klientek na całym świecie. Szukając dla siebie biozgodnych, wysokiej jakości produktów, warto zainteresować się wegańską pielęgnacją, która jest najlepszą alternatywą dla osób z wrażliwą, problematyczną czy wymagającą cerą. Delikatne formuły i biotechnologiczne odpowiedniki tj. kwas hialuronowy czy kolagen sprawiają, że produkty te oferują nie tylko wysoki profil bezpieczeństwa, ale też wyjątkową skuteczność i są porównywalne do kosmetyków konwencjonalnych.

Piękno wolne od okrucieństwa – wegańskie K-Beauty i nowa marka w ofercie BEAUTIKON.com

Wybór produktów wegańskich jest równoznaczny ze świadomością tego, co kupujesz. Cruelty-free dotyczy każdej marki, która nie tylko nie testuje swoich produktów czy ich komponentów na zwierzętach, ale też nie zleca takich badań innym firmom bądź nie przeprowadza ich na innych produktach. W całym procesie produkcji obowiązuje więc pełna transparencja i odpowiedzialność. Ważnym jego elementem jest także ekologia i opakowania, które powinny być wykonane z naturalnych, najlepiej z przetworzonych i biodegradowalnych materiałów.

Te wszystkie warunki spełniają kosmetyki The Vegan Glow – specjalistów w wegańskiej pielęgnacji cery wrażliwej, która swoją filozofią przekonuje, że im mniej, tym więcej.Chodzi oczywiście o proporcje ilości do jakości składników. Jeśli więc chcesz spełnić marzenia o czystej, gładkiej i odżywionej cerze oraz naturalnej pielęgnacji, sprawdź naszą nowość i dowiedz się, za co pokochaliśmy te kosmetyki! 

  • Czysty, organiczny skład zweryfikowany znakiem EWG, co oznacza, że produkty linii The Vegan Glow spełniają najsurowsze normy pod wieloma względami: ekologii, ekotoksyczności, dobrych praktyk produkcyjnych czy wymogów UE dotyczących oznaczania alergenów zapachowych i barwników.
  • Wysokiej jakości receptury bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i ich pochodnych. W zamian, mamy wyciągi z kakaowca, owoców bergamotki czy olejki oraz witaminy B5 i E. Proste i łagodne formuły będą koić i wspierać skórę skłonną do reakcji alergicznych, ale też zapewnią delikatne wsparcie w profilaktyce przeciwstarzeniowej.
  • Sterylny format produktów decyduje o ich wysokim profilu bezpieczeństwa – naturalne włókna, przyjazne dla środowiska opakowania i oszczędny design to kwintesencja minimalizmu, jaki wyróżnia tę markę.

Kosmetyki wegańskie The Vegan Glow

 Kosmetyki wegańskie – co warto o nich wiedzieć?

  • Kosmetyki wegańskie to nie to samo, co kosmetyki ekologiczne. Weganizm obejmuje formuły wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ekologia natomiast dotyczy opakowań ułatwiających ich recykling. Zatem nie wszystkie produkty eko będą prezentować formułę wegańską. Zgodnie z nią, troszcząc się o środowisko najlepiej oczywiście wybierać linie kosmetyków w biodegradowalnych opakowaniach, na które decyduje się coraz więcej wegańskich marek. Do wyboru mamy kosmetyki w kartonikach z makulatury, w szklanych pojemnikach lub w bezpiecznym dla zdrowia i ekologicznym plastiku PCR (Post Consumer Recycled), który podlega degradacji tlenem.
  • Skuteczność. Delikatne formuły nie działają tak intensywnie, jak w standardowych kosmetykach, co nie oznacza, że nie są skuteczne. Nasycenie substancjami aktywnymi jest znacznie mniejsze, a to sprawia, że na efekt trzeba poczekać nieco dłużej.
  • Termin ważności. Z uwagi na swój naturalny skład, brak konserwantów i utrwalaczy, kosmetyki wegańskie mają krótszy termin ważności, którego należy przestrzegać.

Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją