Źródło: kpopstarz.com
Która kobieta z radością wita pojawienie się pod oczami sinych obwódek? My takiej nie znamy… A ponieważ ostatnio wiele czasu zajmują nam dyskusje na temat sposobów na podkrążone oczy, dziś podzielimy się z Wami wszystkim, co wiemy na ten temat.
Najpopularniejszą przyczyną pojawiania się podkrążonych oczu jest przemęczenie i/lub kiepska jakość snu (także: zbyt krótki czas snu). Po zarwanej nocy skóra nie jest wystarczająco dotleniona i zregenerowana – jest blada, przez co znajdujące się pod nią naczynia krwionośne są o wiele bardziej widoczne. Towarzyszące zasinieniu obrzęki i opuchlizna pogłębiają dosyć przygnębiające wrażenie. W przypadku tego typu cieni pod oczami recepta jest banalnie prosta - wystarczy odespać nieprzespaną noc. Tutaj możecie przeczytać więcej na temat wpływu snu na cerę.
Źródło: quickmeme.com
Problemy ze skórą pod oczami pogłębiają się wraz z wiekiem. Postępujące procesy starzenia sprawiają, że fizjologicznie niezbyt gruba skóra w tym rejonie staje się… jeszcze cieńsza, a naczynka krwionośne bardziej widoczne. Nawet zdrowy, trwający osiem godzin sen niewiele pomoże, bo przyczyną zasinienia nie jest przejściowa bladość skóry – jest nią zbyt cienki naskórek. Jeśli naprawdę nie chcecie w przyszłości załamywać rąk z powodu cieni pod oczami w dojrzałym wieku, trzeba zacząć działać wcześniej. Nawilżającego kremu pod oczy z solidną porcją antyoksydantów należy używać już od wczesnej młodości (od 20. roku życia). Im bardziej nawilżona skóra, tym lepiej zabezpieczona przed przedwczesnym ścieńczeniem spowodowanym transepidermalną utratą wody czy wolnymi rodnikami.
Źródło: Shutterstock
Czasem (mimo młodego wieku i długiego snu) oczy okalają sine obwódki. Wtedy przyczyny są poważniejsze: może to być skłonność genetyczna (spójrz na skórę pod oczami Twoich rodziców czy dziadków, bo jeśli mają oczy pandy, Ciebie najprawdopodobniej też to czeka), niedobór minerałów i pierwiastków (zwłaszcza żelaza) czy nawet poważna choroba. Gdy podkrążone oczy w idą w parze z bólami głowy, ogólnym złym samopoczuciem, trudnością z koncentracją czy chronicznym opuchnięciem powiek, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.
Nieco Was zmartwimy: nie ma jedynego, słusznego i skutecznego sposobu, który na zawsze rozwiąże problem cieni pod oczami. Chyba że powodem jest zbyt udana impreza czy zarwanie nocy… W takim przypadku wystarczy po prostu odpoczynek. Trudno jednak pozbyć się cieni pod oczami, gdy przyczyną jest proces starzenia czy genetyczne skłonności. Mimo to problem można zniwelować do tego stopnia, że nikt raczej nie domyśli się, że każdego ranka wasze spojrzenie otoczone jest obwódkami godnymi największych pand ;)
Piszemy o tym często, ale napiszemy jeszcze jeden raz. Stan skóry naprawdę jest lustrem, w którym może przejrzeć się wasz styl życia. Alkohol i długie imprezy zmniejszają jakość snu (przez blady odcień skóry cienie są bardziej widoczne, a skóra opuchnięta), nikotyna i nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne sprawiają, że naskórek staje coraz cieńszy a wolne rodniki szaleją. Kiepska dieta i słabe nawodnienie organizmu również nie pomagają. Jeśli chcesz zachwycać kondycją swojej skóry (nie tylko pod oczami), ogranicz używki (papierosy rzuć na dobre – są już niemodne, śmierdzą i postarzają), regularnie się wysypiaj, przebywaj dużo na świeżym powietrzu (nic tak nie upiększa jak porządnie dotlenienie!) oraz zdrowo się odżywiaj. A zamiast trzeciej czy czwartej filiżanki kawy lepiej sięgnij po wodę z cytryną. Więcej na temat znaczenia nawilżania organizmu możecie przeczytać tutaj.
Odpowiednia pielęgnacja jest szalenie ważna… zwłaszcza jeśli rozpoczniesz ją, zanim zdążysz powiedzieć „muszę kupić krem pod oczy”! Nie łudź się, że mając te dwadzieścia kilka lat możesz pozwolić sobie na ominięcie w drogerii półki z kosmetykami pod oczy. Dbanie o skórę tego rejonu od najmłodszych lat sprawi, że skóra zachowa młody wygląd znacznie dłużej niż w przypadku koleżanek, które stroniły od kosmetyków pod oczy.
Krem pod oczy Hyaluronic Acid Moisture Eye Cream
Kosmetyki pod oczy mają dwa bardzo ważne zadania: wzmacnianie skóry oraz korygowanie niedoskonałości.
Wzmocniona i pełna elastyczności skóra nie tylko zachowuje dobrą kondycję na dłużej, ale też lepiej wygląda. Jest promienna, jędrna i pełna witalności. Codzienna porcja nawilżenia sprawia, że woda z głębszych warstw skóry nie migruje do naskórka. W efekcie pozostaje optymalnie „gruba” przez długi czas, a naczynka krwionośne nie są tak bardzo widoczne.
Równie ważne jest stosowanie antyoksydantów, które zabezpieczają skórę przed wolnymi rodnikami. Najlepszym antyoksydantem, jaki możesz stosować pod oczy jest witamina C. Działa nie tylko przeciwutleniająco, ale również rozświetla i wzmacnia naczynia krwionośne. Jednak „czysta” witamina C w formie lewoskrętnego kwasu askorbinowego wymaga dosyć dużego stężenia w kosmetyku, co z kolei może podrażniać zwykle wrażliwą skórę wokół oczu. Z tego względu najbezpieczniej jest sięgać po rozpuszczalne w tłuszczach pochodne witaminy C (np. ascorbyl tetraisopalmitate), które zachowują właściwości witaminy C przy znacznie niższym stężeniu. Najlepsze antyoksydanty znajdziecie tutaj. Do twarzy polecamy regulujący krem o silnym działaniu antyoksydacyjnym IT'S SKIN Green Tea Watery Cream.
Ciekawym trendem, popularnym zwłaszcza w Korei, jest stosowanie pod oczy specjalnych kuracji, których celem jest dodatkowe stymulowanie naturalnej odnowy komórkowej, w wyniku której skóra ma z czasem stać się grubsza, bardziej elastyczna i rzecz jasna o znacznie młodszym wyglądzie. W tym celu sięga się po różnego rodzaju peptydy (np. zawarte w kawiorze) oraz czynniki wzrostu komórkowego (m.in. EGF). Takie kuracje można przeprowadzić także w domu, stosując pod oczy kosmetyki o dużej dawce peptydów (np. krem wodny Power 10 Formula WR Effector lub hydrożelowe płatki pod oczy z EGF, kawiorem lub złotem np. IT'S SKIN Collagen Eye Mask Sheet. Przy takiej domowej kuracji nie można jednak zapomnieć o regularności – bez niej trudno nawet o najbardziej subtelne efekty.
{{widget type="multiproducts/catalog_product_widget_multiproducts" template="catalog/product/widget/multiproducts/content/multiproducts_grid.phtml" ids="{508}{157}{24}{18}{163}{250}{405}{897}{822}{795}{791}"}}
Kosmetyki pod oczy powinny również korygować niedoskonałości skóry – w tym przypadku rozjaśniać zasinienia. Dobierając rozjaśniający krem pod oczy, należy wnikliwie zapoznać się z jego składem, by mieć pewność, że zawiera najskuteczniejsze składniki aktywne o wielowymiarowym działaniu (przeciwobrzękowym, usprawniającym przepływ krwi oraz bezpośrednio rozjaśniającym). Szczególnie polecane są:
a) składniki o działaniu przeciwobrzękowym (zmniejszają obrzęki i zasinienia)
- wyciąg z arniki górskiej
- wyciąg z ziela świetlika
- wyciąg z granatu
- wyciąg z liści herbaty
- wyciągi pozyskiwane z alg morskich
- wyciąg z ruszczyku
b) składniki o działaniu wzmacniającym naczynka krwionośne i usprawniającym mikrokrążenie
- wyciąg z babki lancetowatej
- wyciąg z chabra bławatka
- wyciąg z kasztanowca zwyczajnego
- kofeina
- witamina C
c) składniki o działaniu rozjaśniającym
- witamina C
- wyciąg z korzenia lukrecji
- wyciąg z morwy białej
- wyciąg z borówki amerykańskiej
- arbutyna
Dodatkowo, byłoby dobrze, gdyby formuła kremu została wzbogacona o składniki wzmacniające i stymulujące odnowę komórkową, takie jak peptydy, wyciąg z kawioru, retinol, EGF czy ceramidy. Polecamy intensywnie odmładzającą esencję pod oczy zawierającą wyciąg z kawioru o wyraźnym działaniu przeciwzmarszczkowym oraz liftingującym IT'S SKIN Caviar Double Effect Eye Essence oraz rozjaśniający krem pod oczy IT'S SKIN Brightening System Eye Cream. Świetnie sprawdzi się też regenerująco-rozświetlająca maseczka nocna zawierająca wyciąg z miodu i borówki amerykańskiej.
Jak widzicie, naprawdę jest w czym wybierać :)
Dbanie o dobrą kondycję skóry pod oczami jest połączeniem trzech elementów: zdrowego trybu życia, właściwej pielęgnacji i… trików, które na co dzień nieco zmniejszą widoczność zasinienia skóry pod oczami. Warto je zapamiętać i stosować według potrzeb.
A oto one:
Hydrożelowe płatki pod oczy
Jedno jest pewne: i tak jesteśmy piękne – z cieniami pod oczami czy bez nich :)
Dobrze by było gdyby naturalnie dało się pożegnać wszelkie niedoskonałości dermatologiczne. Ja stosowałam wiele metod, przez co nabawiłam się ogromnych kompleksów. Moja siostra powiększyła sobie ostatnio usta i namówiła mnie bym zrobiła prosty zabieg by pozbyć się tych cieni, no i pomogło – teraz wygląda to rewelacyjnie. W BeautyCareTychy można zrobić bardzo wiele fajnych zabiegów upiększających w bardzo niskich cenach, a zabiegi są szybkie, bezbolesne i dają niesamowite efekty
A może jakiś zabieg? Z mojego doświadczenia wiem, że są skuteczne, na takie cienie to byłam na geneo+ i efekty całkiem dobre już po 3 zabiegu, jeszcze czeka mnie jeden w clinica cosmetologica, taki bym to nazwała podsumowujący i dający końcowy efekt. Ale już czuje się o wiele młodsza i to widać
@Ying ja od urodzenia mam dolinę łez, da się z tym żyć, mam w tej chwili 29 lat
@Ying, na pewno hialuronowy (Hyaluronic Acid Moisture Eye Cream) będzie odpowiedni dla tak młodej cery. Jeśli masz duży problem z cieniami, to możesz spróbować także Brigtening System Eye Cream :) Obydwa te kremy są marki It's Skin.
A czy jakieś produkty pod oczy z waszej strony są odpowiednie dla tej grupy wiekowej ?
@Ying, nieraz po prostu ma się taką urodę :)
A co jeśli już w wieku ok. 14-15 lat ma się z tym problemy, chociaż śpi się odpowiednią ilość godzin ?
Otrzymałam próbkę tego serum. Wypróbuje i jeśli sie sprawdzi to złoże zamowienie :)
Bardzo ciekawy post :)
Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją
Milka
01.02.2021
Z polskich kremów mogę polecić Bielende i krem Kojąco nawilżający z serii Vegan Muesli. Rewelacyjny krem własnie na cienie pod oczami.