W poprzednim wpisie przedstawiłyśmy Wam wszystkie kroki skrupulatnej (a wręcz pedantycznej) pielęgnacji twarzy, które Koreanki wykonują rytualnie każdego dnia. Jesteście ciekawe szczegółów?

Pielęgnację twarzy koniecznie trzeba rozpocząć od jej dokładnego OCZYSZCZENIA

Prawidłowe oczyszczanie twarzy

Koreanki traktują oczyszczanie twarzy bardzo serio –aby uzyskać nieskazitelnie czystą skórę stosują DWU-ETAPOWE oczyszczanie skóry:

ETAP I – OCZYSZCZANIE OLEJEM

Słyszałyście o oczyszczaniu twarzy olejami? To specjalne zmywalne oleje, które szybko, delikatnie ale jednocześnie bardzo dokładnie usuwają makijaż, tłuszcz i brud, nie wysuszając skóry i utrzymując równowagę – hydrolipidową (dzięki czemu mogą być stosowane również przez osoby z cerą łojotokową i trądzikową). Oleje do mycia twarzy rewelacyjnie sprawdzają się w szczególności w zmywaniu makijażu i kremów BB, zgodnie z zasadą, że tłuszcz dobrze rozpuszcza się w… tłuszczu (a nie w wodzie).

Oczyszczanie olejem krok po kroku:

  1. Wylej na dłoń odpowiednią ilość oleju (w przypadku IT'S SKIN Cleansing Oil Brightening wystarczą 2 naciśnięcia pompki) i rozprowadź równomiernie na skórze twarzy.
  2. Masuj skórę delikatnymi kolistymi ruchami przez ok. minutę.
  3. Zmocz ręce w letniej wodzie i z powrotem masuj skórę twarzy, aż olej zmieni się w lekką emulsję.
  4. Zmyj dokładnie twarz letnią wodą. 

ETAP II – OCZYSZCZANIE PIANKĄ DO MYCIA TWARZY

Koreanki muszą mieć 100% pewność, że ich skóra jest idealnie oczyszczona do kolejnych kroków w pielęgnacji. W tym celu bezpośrednio po czyszczeniu olejem stosują łagodną piankę do mycia twarzy, dzięki czemu ostatecznie rozprawiają się z ewentualnymi pozostałościami zanieczyszczeń, przeciwdziałając tym samym zatykaniu porów w skórze i powstawaniu zaskórników.

Oczyszczanie pianką do mycia twarzy krok po kroku:

  1. Nanieś piankę na dłoń, dodaj troszkę wody i potrzyj chwilę w dłoniach aby wytworzyła się odpowiednia ilość piany.
  2. Nanieś pianę na skórę twarzy i masuj kolistymi ruchami przez ok 2 minuty.
  3. Zmyj chłodną wodą, aby zwęzić pory w skórze.

Polecamy do oczyszczania skóry: olejek i pianka

My używamy pianki do mycia twarzy z wyciągiem z owocu mangostanu IT'S SKIN MangoWhite Cleansing Foam.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy (olej + pianka) Koreanki stosują jedynie wieczorem. W porannej pielęgnacji wystarcza jedynie użycie pianki do mycia twarzy.

Dodatkowo, regularnie co ok. 3 dni Koreanki stosują peeling, aby złuszczyć i usunąć martwy naskórek. My szczególnie polecamy peelingi do stosowania na suchą skórę (np. IT’S SKIN Mangowhite Peeling Gel). Są niesamowicie skuteczne – po nałożeniu i wmasowaniu peelingu w skórę twarzy na własne oczy widać jak złuszczony naskórek „roluje się” pod palcami, a skóra staje się aksamitnie gładka i mięciutka.

Po tak zorganizowanej akcji „oczyszczania” skóra chyba czystsza być nie może :) - a dzięki temu wszystkie składniki aktywne zawarte w tonikach, esencjach, lotionach, kremach itp. będą mogły spełniać swoje zadania z maksymalną skutecznością.

Zdrowa cera to czysta cera

Mamy dla Was także kilka dodatkowych koreańskich porad odnośnie oczyszczania skóry:

  • Myj ręce każdorazowo przed nakładaniem kosmetyków pielęgnacyjnych i kosmetyków do makijażu. Unikaj dotykania twarzy rękoma poza oczyszczaniem, nakładaniem kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażu.
  • Masowanie twarzy w trakcie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych jest niesamowicie ważne, gdyż zwiększa skuteczność poszczególnych produktów pielęgnacyjnych i zapobiega wiotczeniu skóry (masując skórę wykonujcie ruchy od środka twarzy na zewnątrz, kierując się lekko ku górze – unikajcie ruchów pionowych góra – dół, które rozluźniają mięśnie twarzy).
  • Skórę skłonną do wyprysków można naturalnie pielęgnować przemywając ją letnią wodą z dodatkiem soli, która ma działanie dezynfekujące.